Szalone zwycięstwo Milanu! Rezerwowy zapewnił komplet punktów tuż po wejściu z ławki [WIDEO]

Frosinone sprawiło Milanowi ogromne problemy w 23. kolejce Serie A. "Rossoneri" zdołali jednak odnieść zwycięstwo 3:2.
Już w 1. minucie gospodarze chcieli objąć prowadzenie. Matias Soule przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.
W 16. minucie Olivier Giroud huknął obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później Francuz zrehabilitował się i trafił do siatki, wykorzystując centrę Rafaela Leao.
Olivier Giroud strzela gola Milan - Frosinone
Radość mediolańczyków nie trwała długo. W 24. minucie Soule doprowadził do remisu, wykorzystując rzut karny.
Po dwóch kwadransach Christian Pulisic zszedł na prawą nogę, po czym został zablokowany. Następnie Giroud oddał jeszcze jeden strzał głową, tym razem nieskuteczny. Pod koniec pierwszej połowy Francesco Gelli uporał się z szarżującym Rafaelem Leao. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Po zmianie stron Milan niespodziewanie cofnął się do defensywy. Frosinone miało wyższe posiadanie piłki i szukało okazji na objęcie prowadzenia. W 57. minucie Kaio Jorge uderzył obok słupka. Następnie Mike Maignan interweniował po zagraniu Luki Mazzitelliego.
Mike Maignan w meczu Milan - Bologna
Cristiano Mazzi / pressfocus
W końcu Milan przeprowadził ciekawą akcję w ofensywie. Leao urwał się na skrzydle i mógł podać do lepiej ustawionego Rubena Loftusa-Cheeka. Portugalczyk sam oddał strzał, ale posłał piłkę prosto w Caleba Okoliego.
W 65. minucie Mazzitelli trafił do siatki. Pomocnik wbiegł w pole karne i uderzył obok Maignana, który mógł lepiej zachować się w tej sytuacji.
Milan ruszył do odrabiania strat. W 72. minucie Matteo Gabbia znakomicie odnalazł się w szesnastce i strzelił gola głową.
Prawdziwe wejście smoka zanotował Luka Jović. Serb pojawił się na murawie w 80. minucie i już po kilkudziesięciu sekundach trafił do siatki. Napastnik zapewnił drużynie komplet punktów.
Milan wygrał 3:2 i pozostał na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Frosinone jest na 14. lokacie.
Adam Kłos03 Feb · 19:56