Tak na występ Lewandowskiego zareagował Xavi. Trener FC Barcelony nie kryl radości [WIDEO]

Screen/Twitter
Robert Lewandowski został bohaterem FC Barcelony w meczu z Celtą Vigo. Po zakończeniu spotkania kamery uchwyciły reakcję Xaviego.
FC Barcelona ograła Celtę Vigo w meczu La Liga. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski wykończył dogranie Lamine’a Yamala.
Euforia po stronie katalońskiego klubu nie trwała jednak długo. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy do remisu doprowadził Iago Aspas. Bramka Hiszpana nie zagwarantowała jednak punktów jego drużynie.
W doliczonym czasie gry bohaterem FC Barcelony został Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik meczu na 2:1 po dobrze wykonanym rzucie karnym.
Już po zakończeniu starcia kamery zarejestrowały reakcję Xaviego na świetny występ Polaka. Gracz mistrza Hiszpanii podszedł do trenera i dwukrotnie uderzył się w czoło. Jak przekazał dziennik Sport, napastnik powiedział do trenera: "Po staremu", nawiązując w ten sposób do swojej wysokiej dyspozycji sprzed lat.
Szkoleniowiec katalońskiego klubu uśmiechnął się, po czym objął Lewandowskiego. Znakomity występ reprezentanta Polski wywołał ogromną radość Xaviego, co widać na udostępnionym nagraniu.
W trwającym sezonie La Liga 35-letni napastnik rozegrał 23 mecze, zdobył 12 bramek i dołożył do nich pięć asyst.
Trzy punkty zdobyte przez mistrza Hiszpanii pozwoliły tej drużynie utrzymać trzecie miejsce w tabeli La Liga. Strata podopiecznych Xaviego do liderującego Realu Madryt wynosi siedem punktów.