Tak świętowała Wisła. Królewski chwycił za puchar [WIDEO]

Screen/Twitter
Wisła Kraków sięgnęła po zwycięstwo w Fortuna Pucharze Polski. Po ostatnim gwizdku piłkarze "Białej Gwiazdy" nie kryli radości. Do sieci trafiło nagranie ze świętowania wielkiego sukcesu.
Piłkarze "Białej Gwiazdy" pokonali Pogoń Szczecin i w ten oto sposób zapewnili sobie triumf w finale Fortuna Pucharu Polski. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była jednak dogrywka.
Na pierwszą w tym spotkaniu bramkę było trzeba poczekać aż do 75. minuty. Na kwadrans przed końcem meczu Efthymios Koulouris dał piłkarzom Pogoni prowadzenie 1:0.
Drużyna ze Szczecina nie zdołała jednak utrzymać korzystnego wyniku do końca. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry do remisu (1:1) doprowadził Eneko Satrustegui. W dogrywce bohaterem Wisły został natomiast Angel Rodado. Hiszpan zapewnił swojej ekipie triumf.
Zaraz po ostatnim gwizdku odbyła się oficjalna ceremonia medalowa. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" znów zameldowali się na boisku, gdzie odebrali krążki oraz trofeum Pucharu Polski.
Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, jak gracze oraz sztab szkoleniowy krakowskiego zespołu świętowali triumf w krajowym pucharze. Za puchar chwycił nawet prezes Wisły, Jarosław Królewski.
Zwycięstwo drużyny prowadzonej przed Alberta Rude w Fortuna Pucharze Polski oznacza, że "Biała Gwiazda" jest już pewna gry w nadchodzącej edycji europejskich pucharów. W grze wciąż jest awans do Ekstraklasy. Wisła zajmuje piąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.
Piotr Sidorowicz 02 May · 20:07
Źródło: Polsat Sport