Tak świętowano tytuł Interu. Wbito szpilkę Milanowi [WIDEO]

Screen/Twitter
Inter Mediolan pokonał w poniedziałek AC Milan (2:1) i zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch. Po ostatnim gwizdku kibice wyszli na ulice, gdzie świętowali olbrzymi sukces swojego klubu.
Piłkarze Interu Mediolan wrócili na szczyt. W poniedziałek zespół ten ograł AC Milan (2:1), dzięki czemu zapewnił sobie 20. tytuł mistrza Włoch. Mecz rozgrywany na San Siro przyniósł wiele emocji.
Zaraz po upływie pierwszego kwadransa wynik starcia otworzył Francesco Acerbi. Kolejne bramki padły po przerwie. W 49. minucie na 2:0 trafił Marcus Thuram. AC Milan nie zamierzał jednak składać broni i walczył do końca. Golem honorowym popisał się Fikayo Tomori.
Już w doliczonym czasie gry emocje znów sięgnęły zenitu. W wyniku zamieszania doszło do bójki z udziałem graczy obu drużyn. Sędzia nie mógł podjąć innej decyzji i wyrzucił z boiska trzech piłkarzy. Czerwone kartkę ujrzeli Theo Hernandez, Davide Calabria i Denzel Dumfries.
Wywalczony w poniedziałek tytuł mistrza Włoch sprawił, że zaraz po zakończeniu spotkania kibice hucznie ruszyli do centrum miasta. Sympatycy Interu zgromadzili się pod katedrą w Mediolanie.
Świętowanie długo wyczekiwanego sukcesu trwało do wczesnych godzin porannych. Przez wiele godzin kibice zeszłorocznego finalisty Ligi Mistrzów cieszyli się z tytułu najlepszej drużyny w kraju.
Do sieci trafił z kolei film, na którym widać, że kibice "Nerazzurrich" wbili szpilkę Milanowi. Grupa fanów przyniosła trumnę pomalowaną w kolory odwiecznego rywala i postawiła ją pod katedrą.
Na pięć kolejek przed końcem trwającego sezonu Serie A przewaga Interu nad Milanem wynosi 19 punktów. Kolejne miejsca w tabeli zajmują natomiast Juventus, Bolonia oraz AS Roma.
Piotr Sidorowicz 23 Apr · 20:51
Źródło: Twitter