Tragiczny wyścig o mistrzostwo! Jagiellonia też przegrała [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Nikt nie chce mistrzostwa Polski w tym sezonie. Jagiellonia Białystok mogła wykorzystać potknięcia Lecha Poznań, Górnika Zabrze i Rakowa Częstochowa, ale też zawiodła. Ekipa Adriana Siemieńca przegrała 2:3 ze Stalą Mielec.
"Jaga" od pierwszego gwizdka miała wyższe posiadanie piłki. Podopieczni Adriana Siemieńca szukali okazji na skruszenie defensywy Stali.
Liderzy Ekstraklasy objęli prowadzenie w 14. minucie. Akcję na prawym skrzydle zainicjował Dominik Marczuk, a sfinalizował ją Nene.
Białostoczanie mogli szybko zdobyć drugą bramkę. Jesus Imaz trafił jednak tylko w poprzeczkę. W kolejnej akcji Mateusz Kochalski poradził sobie z zagraniem Marczuka.
W 35. minucie Stal doprowadziła do remisu. Ilja Szkurin wykorzystał podanie Łukasza Gerstensteina i pokonał Zlatana Alomerovicia.
Tuż przed przerwą Nene oddał bardzo mocny strzał. Piłka przeleciała tuż nad bramką Kochalskiego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Stal z przytupem rozpoczęła drugą połowę. W 48. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Mateusz Matras, który strzelił gola głową.
Wydawało się, że utrata bramki ożywi niemrawych gości. Jagiellonia pozwoliła jednak rywalom na przeprowadzenie kolejnej skutecznej akcji. W 56. minucie do siatki trafił Łukasz Gerstenstein. Alomerović utrzymywał, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej, ale gol został uznany.
Adrian Siemieniec próował ożywić swój zespół. Aurelien Nguiamba zmienił Jarosława Kubickiego. Na kwadrans przed końcem meczu bramkę kontaktową zdobył Afimico Pululu.
"Jaga" już nie doprowadziła do remisu. Stal wygrała 3:2, dzięki czemu awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Jagiellonia pozostaje liderem, wyprzedzając Śląsk Wrocław o dwa punkty.
Adam Kłos04 May · 21:53