Potężny wzrost obserwujących na Instagramie bohatera FC Barcelony. Wystarczyła tylko jedna bramka [ZDJĘCIE]

pressinphoto/PressFocus
FC Barcelona pokonała w niedzielę Athletic Bilbao 1:0. Bramkę na wagę triumfu zdobył Marc Guiu. Młoda gwiazda "Dumy Katalonii" bije rekordy popularności w mediach społecznościowych.
Piłkarze Barcelony sięgnęli w niedzielę po kolejny triumf w tym sezonie La Liga. Drużyna prowadzona przez Xaviego ograła na własnym obiekcie Athletic Bilbao 1:0.
Bohaterem katalońskiego zespołu został wprowadzony po przerwie Marc Guiu. 17-letni piłkarz wpisał się na listę strzelców niespełna minutę po wejściu na boisko. Trafienie utalentowanego gracza dało jego drużynie komplet punktów w starciu z niżej notowanym rywalem.
Napastnik mistrza Hiszpanii momentalnie stał się obiektem ogromnego zainteresowania w mediach społecznościowych. Przed rozpoczęciem meczu z Athletikiem jego konto na Instagramie było obserwowane przez około 40 tys. fanów. Wszystko uległo zmianie po bramce na wagę niedzielnego triumfu.
W ponad dobę młody atakujący Barcelony zyskał ogromne grono nowych obserwujących. Obecnie jego profil na Instagramie śledzi ponad 820 tys. kibiców. Liczba ta jednak stale rośnie. Niewykluczone, że już niedługo Guiu przekroczy granicę miliona fanów.
Marc Guiu Instagram
Screen/Instagram
Bramka zdobyta przez hiszpańskiego napastnika pozwoliła mu stać się jednym z najmłodszych strzelców w historii "Dumy Katalonii". Wychowanek "Blaugrany" pokonał bramkarza Athleticu, mając niespełna 18 lat. Przed nim znajdują się tylko Lamine Yamal, Ansu Fati, Bojan Krkić i Gavi.
Po rozegraniu dziesięciu spotkań podopieczni Xaviego plasują się na trzecim miejscu w tabeli La Liga. Ich strata do prowadzącego Realu Madryt wynosi zaledwie punkt.
Piotr Sidorowicz 24 Oct 2023 · 15:34
Źródło: Instagram