"VAR zniszczył futbol". Pochetttino wybuchł po kontrowersji

Chelsea nie zdołała pokonać Aston Villi w 35. kolejce Premier League. Po ostatnim gwizdku Mauricio Pochettino w zdecydowany sposób skrytykował działanie systemu VAR.
"The Blues" fatalnie rozpoczęli sobotnie spotkanie na Villa Park. Do przerwy przyjezdni ze Stamford Bridge przegrywali 0:2 za sprawą samobójczego gola Marka Cucurelli i trafienia Morgana Rogersa.
Podopieczni Pochettino ruszyli do odrabiania strat w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Noni Madueke oraz Conor Gallagher.
W 95. minucie do siatki trafił też Axel Disasi, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Po analizie VAR gol Francuza został jednak anulowany. Sędzia dopatrzył się przewinienia Benoita Badiashile'a, który popchnął Diego Carlosa.
Zawodnicy Chelsea nie mogli pogodzić się z werdyktem arbitra. Badiashile i Madueke otrzymali żółte kartki za protesty. Z kolei po meczu Pochettino nie gryzł się w język, komentując tę sytuację.
- Moim zdaniem VAR zniszczył angielski futbol, zniszczono wizerunek piłki nożnej. To był gol, to niewiarygodne i absurdalne. Dwa tygodnie temu przeciwko Manchesterowi City to była też ręka i nie odgwizdano karnego - grzmiał Pochettino po meczu.
Chelsea zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem londyńczyków będzie Tottenham.
Adam Kłos28 Apr · 08:41
Źródło: Talksport/Fabrizio Romano