Wielka sensacja na EURO U21! Piłkarz Chelsea zachwycił fantastyczną asystą [WIDEO]

Twitter screen
Do sporego kalibru niespodzianki doszło w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Ukraina wyeliminowała Francję, a jednym z bohaterów zwycięskiej drużyny został Mychajło Mudryk.
Faworytem spotkania była reprezentacja Francji, mająca w swoim składzie wielu znanych już piłkarzy. Jeden z nich, Rayan Cherki z Olympique’u Lyon, w 19. minucie wyprowadził “Trójkolorowych” na prowadzenie.
Francuzi nie cieszyli się jednak długo. Kilkanaście minut później zrobiło się bowiem 1:1. Faulowany w polu karnym był Mychajło Mudryk, a jedenastkę na gola zamienił Heorhij Sudakow.
Wspomniana dwójka ukraińskich piłkarzy jeszcze przed przerwą dała o sobie znać ponownie. Mudryk popisał się kapitalnym długim podaniem, a Sudakow wymanewrował bramkarza rywali i trafił na 2:1.
Francuzi ruszyli do odrabiania strat i w 81. minucie wydawało się, że dopięli swego. Elye Wahi trafił do siatki, ale ostatecznie gol nie został uznany po analizie VAR.
Niedługo później Ukraińcy dobili rywali. Na kilka minut przed końcem spotkania kropkę nad “i” w postaci trzeciego gola postawił Artem Bondarenko.
Ukraina zameldowała się w półfinale, gdzie zmierzy się z Hiszpanią. Nasi sąsiedzi dzięki pokonaniu Francji zapewnili też sobie udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.