Wielki triumf Romy w derbach! Jeden gol przesądził o zwycięstwie, Nicola Zalewski bez minut [WIDEO]

AS Roma odniosła zwycięstwo w prestiżowych derbach Rzymu. "Giallorossi" pokonali Lazio 1:0.
Na początku meczu do ataku ruszyli podopieczni Daniele De Rossiego. W 2. minucie Leandro Paredes oddał mocny, ale jednocześnie niecelny strzał. Następnie Paulo Dybala nie zrozumiał się z kolegami i podał do nikogo.
W 7. minucie Ciro Immobile urwał się rywalom, po czym uderzył obok słupka. W odpowiedzi obrońcy "Biancocelestich" zablokowali Diego Llorente.
Niewiele zabrakło, aby Lorenzo Pellegrini otworzył wynik po ładnym strzale. Christos Mandas wykazał się jednak refleksem, odbijając piłkę. Po dwóch kwadransach Immobile chybił po raz kolejny w tym meczu.
Początkowo podopiecznym Daniele De Rossiego brakowało precyzji w decydujących momentach. Bryan Cristante odnalazł się w polu karnym, ale niecelnie główkował. Zeki Celik również nie zdołał oddać celnego uderzenia.
W 42. minucie Roma dopięła swego. Gianluca Mancini wykorzystał centrę Dybali z rzutu rożnego i pokonał Mandasa. Do przerwy "Giallorossi" prowadzili 1:0.
Przed drugą połową Igor Tudor przeprowadził potrójną zmianę. Trener Lazio posłał w bój Patrika, Pedro Rodrigueza i Taty'ego Castellanosa.
Nadal nieco lepiej prezentowała się jednak Roma. W 54. minucie zabrakło centymetrów, aby Stephan El Shaarawy podwyższył prowadzenie. Włoch trafił jedynie w słupek.
W 64. minucie Daichi Kamada skierował piłkę do siatki. Gol Japończyka został anulowany z powodu pozycji spalonej. Następnie Felipe Anderson nieznacznie pomylił się w polu karnym.
W 80. minucie na murawie pojawił się Tammy Abraham, dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie. Angielski napastnik wrócił do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział za to Nicola Zalewski.
AS Roma wygrała 1:0 i zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Lazio jest na siódmej lokacie.
Adam Kłos06 Apr · 19:55