Wisła Kraków urwała się ze stryczka! Bezcenny gol w samej końcówce [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków uchroniła się przed trzecią ligową porażką z rzędu. "Biała Gwiazda" w końcówce wydarła punkt w rywalizacji z Wisłą Płock. Spotkanie 27. kolejki Fortuna 1 Ligi zakończyło się wynikiem 1:1.
Ekipa Alberta Rude chciała odbić się po dwóch ligowych porażkach. W poprzednich kolejkach krakowski zespół musiał uznać wyższość Motoru Lublin i Chrobrego Głogów.
Do pierwszego składu "Białej Gwiazdy" wrócił Angel Rodado. Hiszpan błyskawicznie zwalczył problemy zdrowotne, o czym szerzej informowaliśmy TUTAJ.
Na początku meczu Dawid Kocyła próbował urwać się z piłką. Zawodnik "Nafciarzy" przegrał jednak pojedynek fizyczny z Angelem Perezem. Następnie David Niepsuj mógł trafić do siatki, ale wyraźnie przestrzelił.
W odpowiedzi zaatakowali goście z Krakowa. Marcin Biernat wykazał się refleksem, blokując uderzenie Szymona Sobczaka. W 24. minucie Bartłomiej Gradecki złapał piłkę po próbie Igora Łasickiego.
Niewiele zabrakło, aby Niepsuj podarował bramkę Rodado. 28-latek zbyt lekko wycofał piłkę w kierunku bramkarza, ale w porę interweniował Biernat, który uprzedził rywala. Pod koniec pierwszej połowy Gradecki obronił strzały Kacpra Dudy i Angela Rodado. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 58. minucie Wisła Płock objęła prowadzenie. Fryderyk Gerbowski płaskim strzałem prawą nogą pokonał Alvaro Ratona.
Goście próbowali szybko doprowadzić do remisu. Gradecki bez trudu poradził sobie z niezbyt dobrą próbą Rodado. W 67. minucie Gerbowski chciał skompletować dublet, ale uderzył zbyt mocno.
W 83. minucie Dejvi Bregu oddał dwa strzały, ale żaden z nich nie zaskoczył Gradeckiego. W tej akcji piłka spadła jeszcze pod nogi Dudy, który huknął niecelnie.
"Biała Gwiazda" atakowała i w 90. minucie dopięła swego. Gola na wagę jednego punktu strzelił Igor Sapała.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wisła Płock zajmuje szóste miejsce w tabeli, a Wisła Kraków ósme. Obie drużyny mają na koncie po 42 punkty.
Adam Kłos13 Apr · 19:28