Włosi rozbili słabeusza. Wysokie zwycięstwo mistrzów Europy w eliminacjach

Fabio Ferrari/LaPresse, FerrariFabio / Press Focus
Pewne zwycięstwo reprezentacji Włoch w kolejnym meczu eliminacji Euro 2024. Mistrzowie Europy pokonali Maltę 4:0.
Włosi od początku mieli wszystko pod kontrolą. Blisko objęcia prowadzenia byli już w 5. minucie, ale piłka po uderzeniu Manciniego odbiła się od poprzeczki.
Gospodarze czekali na gola do 23. minuty. Piłkę w polu karnym przejął Bonaventura i efektownym strzałem pod poprzeczkę umieścił ją w siatce.
Jeszcze w pierwszej połowie padł drugi gol dla Włoch. W doliczonym czasie Barella zagrał w pole karne do Berardiego, a ten wykorzystał pozostawioną mu swobodę i podwyższył wynik.
Piłkarz Sassuolo zapisał na swoim koncie jeszcze jednego gola. Trafił do bramki w 64. minucie, gdy przechwycił piłkę po kiksie Keana i nie dał szans bramkarzowi Malty. Zwycięstwo Włochów już w doliczonym czasie gry przypieczętował Fratetesi.
Mistrzowie Europy dzięki zwycięstwu awansowali na drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W pięciu meczach zdobyli dziesięć punktów.
Marcin Karbowski14 Oct 2023 · 22:45