Wymarzony debiut Roberto Firmino. Hat-trick Brazylijczyka dał pewny triumf Al-Ahli [WIDEO]

Screen/Twitter
Roberto Firmino wszedł do Arabii Saudyjskiej nie tylko z drzwiami, ale przede wszystkim z całą futryną. Reprezentant Brazylii został bohaterem swojego zespołu w spotkaniu z Al-Hazem.
W piątek wystartował nowy sezon w Arabii Saudyjskiej. Po bardzo ofensywnych ruchach na rynku transferowym na boisko wybiegnie szereg gwiazd światowego formatu.
Rozpoczęte wczoraj rozgrywki zainaugurowało spotkanie z udziałem Al-Ahli. Rywalem tego zespołu było Al-Hazem, które przegrało to starcie 1:3 i od porażki rozpoczęło nową kampanię.
Bohaterem drużyny prowadzonej przez Matthiasa Jaissle został jeden z najnowszych nabytków, Roberto Firmino. Były piłkarz Liverpoolu popisał się hat-trickiem na wagę premierowego triumfu, który zapewnił jego drużynie pozycję lidera w ligowej tabeli.
Strzelanie na King Abdullah Sports City rozpoczęło się już w 6. minucie. Reprezentant Brazylii wykorzystał dobre dośrodkowanie Aliego Majrashiego i otworzył w ten sposób wynik spotkania. Był to dopiero początek strzelania w jego wykonaniu.
Chwilę później 31-latek trafił po raz drugi. W 72. minucie skompletował hat-tricka, czym zapewnił cenne zwycięstwo Al-Ahli w pierwszym meczu nowego sezonu. Dla gości odpowiedział Vinicius, który wykorzystał błąd Edouarda Mendy'ego przy wyprowadzeniu piłki.
W podstawowym składzie zwycięzców pojawiło się także kilka innych gwiazd. Od początku zagrali Edouard Mendy, Roger Ibanez, Franck Kessie, Allan Saint-Maximin i Riyad Mahrez, który zanotował asystę przy jednym z trafień reprezentanta Brazylii.
Były piłkarz Liverpoolu przeniósł się na Bliski Wschód jeszcze w lipcu. Jako piłkarz "The Reds" rozegrał 362 mecze, zdobył w nich 111 bramek i zanotował 79 asyst.
Piotr Sidorowicz 12 Aug 2023 · 07:40
Źródło: Twitter