Zadyma w holenderskim hicie! Piłkarz Ajaksu raniony przez wandali, polała się krew [AKTUALIZACJA]

Screen Twitter
Do nieprawdopodobnych scen doszło na stadionie Feyenoordu. Miejscowi kibole obrzucili piłkarzy rozmaitymi przedmiotami - najbardziej ucierpiał Davy Klaassen. Mecz przerwano na kilkanaście minut, a po wznowieniu górą był Ajax, który wygrał 2:1 (1:1).
Środowe spotkanie Feyenoordu i Ajaksu miało rozpocząć się o 20:00. Pierwszy gwizdek został jednak opóźniony z powodu zachowania pseudokibiców.
Nad stadionem w Rotterdamie unosiła się czarna chmura. Nie była ona jednak zjawiskiem meteorologicznym, ale efektem odpalonej pirotechniki, która ograniczała pole widzenia.
Ostatecznie mecz pucharowy ruszył z kilkunastominutowym opóźnieniem. Niemniej trybuny rozgrywały swój własny mecz.
Na boisku działo się wiele - Ajax wyszedł na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą wyrównali gospodarze. Po zmianie stron ponownie uderzyli goście - do siatki trafił Davy Klaasen.
Niedługo później wandale zupełnie stracili nad sobą kontrolę. Na płytę boiska poleciały nie tylko kubki z piwem, ale także ostre przedmioty. Jeden z nich trafił reprezentanta Holandii prosto w głowę - doświadczony piłkarz zalał się krwią, a mecz został przerwany.
Na ten moment nie wiadomo, czy i kiedy mecz zostanie wznowiony. Nie można wykluczyć, że Feyenoord zostanie ukarany walkowerem w związku z burdą na trybunach.
AKTUALIZACJA 22:04
Mecz został wznowiony od 63. minuty. Wpływ na to miała postawa amsterdamczyków, którzy chcieli grać dalej. Sztab szkoleniowy Feyenoordu zaapelował, aby kibice uspokoili swoje zachowanie.
AKTUALIZACJA 23:05
Szalone spotkanie w Holandii zakończyło się zwycięstwem Ajaksu 2:1 (1:1). Gospodarzy nie uratowała nawet czerwona kartka, którą w samej końcówce zobaczył Kenneth Taylor.
Hubert Kowalczyk05 Apr 2023 · 21:47