Zagłębie Sosnowiec tonie. GKS Katowice poważnie powalczy o awans, miazga na boisku [WIDEO]

Mateusz Sobczak / pressfocus
GKS Katowice rozbił Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0). Sytuacja obu klubów jest skrajnie różna, jedni walczą o awans do Ekstraklasy, drudzy mogą już tylko marzyć o utrzymaniu.
GKS Katowice otworzył wynik poniedziałkowego meczu już w 14. minucie. Kozubal dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i spokojnie trafił do siatki.
W 28. minucie kartkę obejrzał Bonecki z Zagłębia Sosnowiec. Pomocnik jeszcze przed przerwą zobaczył drugą kartkę, wobec czego wyleciał z boiska. Z oczywistych względów jego drużyna znalazła się w jeszcze gorszej sytuacji.
Konsekwencje przyszły w drugiej połowie. W 49. minucie podwyższył Rogala, zaś w 56. Marzec. Jakby tego było mało, Janota zmarnował rzut karny, wobec czego Zagłębie nie strzeliło nawet gola honorowego.
W 75. minucie rezultat rywalizacji ustalił Aleman, wobec czego GKS wygrał aż 4:0 (1:0). Dzięki temu katowiczanie awansowali na trzecią pozycję w Fortuna 1. Lidze. Sosnowiczanie są zaś 18. i tracą 12 punktów do bezpiecznej lokaty.
Hubert Kowalczyk01 Apr · 17:14