Bramkarz zakręcił się i... nie zauważył piłki. Został kompletnie zmylony. Komiczna wpadka [WIDEO]

Źródło: Twitter / @CabineSport
Niewiarygodne sceny w meczu lidera brazylijskiej Serie A. Botafogo straciło bramkę w kuriozalnych okolicznościach. Duża w tym "zasługa" golkipera "Fogo", Lucasa Perriego.
Rywalizacja w największych europejskich ligach dopiero się rozpoczyna. W ubiegły weekend nowy sezon rozpoczął się m.in. dla Premier League czy LaLiga, zaś za kilka dni wystartują m.in. Bundesliga i Serie A. Inaczej sytuacja wygląda w Ameryce Południowej. Tam rozgrywki startują na przełomie marca i kwietnia.
Brazylijska Serie A znajduje się obecnie na półmetku kampanii. W ostatnich dniach odbyła się 19. kolejka rozgrywek, a w jednym ze spotkań mierzyły się drużyny aktualnego lidera, Botafogo, a także wicelidera tabeli z ubiegłego sezonu, Internacionalu.
Zespół gości w tym sezonie zawodzi i zajmuje miejsce w środku tabeli, w związku z tym nie był faworytem. Mimo to Internacional w 18. minucie objął prowadzenie. Okoliczności były niezwykle nietypowe. Na strzał na bramkę zdecydował się pomocnik Mauricio. Lucas Perri był blisko złapania piłki, jednak ta wyślizgnęła mu się z rąk.
Bramkarz nieoczekiwanie odwrócił się w stronę bramki i zaczął nerwowo szukać futbolówki. W tym czasie do piłki ponownie dopadł 22-letni Brazylijczyk. Zawodnik bez problemów zdobył bramkę i dał swojemu zespołowi prowadzenie.
Goście utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy. Po przerwie piłkarze Botafogo wyszli jednak na boisko potężnie zmotywowani i w mig odwrócili losy starcia. W 55. minucie wyrównującego gola strzelił Victor Sa, a trzy minuty później futbolówkę do własnej siatki wbił Nicolas Hernandez. Wynik na 3:1 ustalił w 73. minucie Luis Henrique.
Botafogo przewodzi tabeli brazylijskiej Serie A. Podopieczni Bruno Lage'a zgromadzili 47 punktów i mają 14-punktową przewagę nad drugim Gremio.
Michał Boncler14 Aug 2023 · 11:37
Źródło: Twitter