Zespół Rafy Beniteza sprał Al-Nassr. Cristiano Ronaldo wściekł się po meczu. Nie miał litości dla sędziego

Screen Twitter
Celta Vigo przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu. W pierwszym meczu pod wodzą Rafaela Beniteza Hiszpanie rozbili 5:0 (0:0) Al-Nassr.
Rafael Benitez został nowym szkoleniowcem Celty Vigo. Legendarny Hiszpan wrócił na ławkę trenerską po pobycie w Evertonie, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Pierwszym wyzwaniem dla 63-latka okazał się mecz z zespołem Cristiano Ronaldo. Sparingowym przeciwnikiem zespołu z La Liga było bowiem Al-Nassr.
Pierwsza połowa spotkania była naprawdę wyrównana z delikatnym wskazaniem na Saudyjczyków. Z dobrej strony pokazywał się sam Portugalczyk, którego wspierał między innymi Marcelo Brozović.
Obraz meczu zupełnie uległ zmianie w wyniku wydarzeń w drugiej części meczu. W 52. minucie z boiska wyleciał Abdulelah Al Amri.
Celta Vigo rozpoczęła wówczas bezkompromisową ofensywę, która zakończyła się pięcioma zdobytymi bramkami między 57., a 75. minutą. Dwa gole strzelił Jorgen Strand Larsen.
Ostateczne rozbicie 5:0 (0:0) Al-Nassr było nie w smak Cristiano Ronaldo. Po końcowym gwizdku gwiazdor narzekał na decyzję sędziego.
- Wypaczył wynik meczu. Przesadził w drugiej połowie i myślę, że zrujnował ten mecz, nasza drużyna mocno osłabła. Wiem, że to był mecz przygotowawczy i są pewne zasady, ale trudno przejść obojętnie. To, co utkwiło nam w pamięci, to pierwsza połowa, w której byliśmy znacznie lepsi - podsumował.
Kolejnym rywalem Celty Vigo będzie Benfica. Zespół Beniteza sezon rozpocznie 13 sierpnia, gdy zmierzy się z Osasuną.
Hubert Kowalczyk18 Jul 2023 · 09:13