Zmiana lidera w Ekstraklasie! Koncert Śląska Wrocław [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Śląsk Wrocław rzucił wyzwanie Jagiellonii. Drużyna Jacka Magiery rozbiła Cracovię 4:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy!
Śląsk rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Prowadzenie objął już w 2. minucie, gdy po rzucie rożnym gola głową strzelił Simeon Petrow.
W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali grę. Prowadzenie podwyższyli w 34. minucie. W roli głównej wystąpił Erik Exposito. Hiszpan wpadł w pole karne i potężnym uderzeniem nie dał szans Lukasowi Hrosso.
Jeszcze przed przerwą Śląsk strzelił trzeciego gola. W zamieszaniu po rzucie rożnym do piłki dopadł Piotr Samiec-Talar i z bliska zapakował ją do bramki.
Cracovia w drugiej połowie starała się zdobyć choćby honorowego gola, ale jej ataki dobrze blokowała defensywa Śląska. Gra stała się rwana, ale gospodarze zdołali zdobyć jeszcze jednego gola. W 88. minucie wynik na 4:0 ustalił Mateusz Żukowski.
Śląsk będzie liderem przynajmniej do sobotniego wieczora. Czeka na odpowiedź Jagiellonii, która zagra jutro z Koroną. Początek tego meczu o 17:30.
Marcin Karbowski10 May · 22:21