Zmiennik uratował PSG przed gigantyczną wpadką! Wyszarpane zwycięstwo mistrzów Francji [WIDEO]

PSG miało spore problemy w starciu z Nantes. Ostatecznie podopiecznym Luisa Enrique udało się odnieść zwycięstwo 2:1.
Już na samym początku meczu Kylian Mbappe mógł strzelić gola. Lider ofensywy PSG oddał celny strzał, który nie zaskoczył ustawionego na linii Albana Lafonta.
W bramce PSG wystąpił dziś Arnau Tenas, ponieważ Gianluigi Donnarumma musiał pauzować za czerwoną kartkę. W 15. minucie Hiszpan zanotował znakomitą interwencję przy strzale Florenta Molleta.
W kolejnej akcji Bradley Barcola został zablokowany. Obrońcy Nantes poradzili sobie również z szarżującym Kang-inem Lee. Po dwóch kwadransach Vitinha oddał niecelny strzał z dystansu. Następnie Lafont obronił jeszcze jedno uderzenie Mbappe.
W 41. minucie paryżanie udokumentowali wyraźną przewagę nad rywalami. Pierwszego gola w tym sezonie strzelił Bradley Barcola, który przeprowadził efektowną akcję z Vitinhą.
Na początku drugiej połowy Barcola chciał skompletować dublet. Tym razem obrońcy Nantes zablokowali młodzieżowego reprezentanta Francji.
W 56. minucie Nantes doprowadziło do remisu. Mostafa Mohamed wykorzystał centrę Florenta Molleta z rzutu rożnego.
Luis Enrique szybko zareagował na utratę gola. Hiszpan wprowadził na boisko Warrena Zaire-Emery'ego i Marquinhosa.
W 68. minucie Kylian Mbappe przewrócił się w szesnastce Nantes. Piłkarze gospodarzy domagali się odgwizdania jedenastki, ale sędzia kazał grać dalej.
Nantes broniło się przed kolejnymi atakami PSG. W 83. minucie goście nie zatrzymali Randala Kolo Muaniego, który z bliskiej odległości dobił strzał Lucasa Hernandeza. Napastnik trafił do siatki cztery minuty po wejściu z ławki rezerwowych.
W 85. minucie Kolo Muani zagrał do Asensio, który trafił jedynie w trybuny. W końcówce Lafont wygrał jeszcze pojedynek z Dembele.
PSG wygrało 2:1 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga ekipy Luisa Enrique nad drugim Monaco wynosi sześć punktów.
Adam Kłos09 Dec 2023 · 22:54