Znamy pierwszego finalistę Pucharu Narodów Afryki! Decydował konkurs rzutów karnych [WIDEO]

Nigeria została pierwszym finalistą tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki! "Super Orły" w serii rzutów karnych wygrały z RPA 4:2. Po 120 minutach było 1:1.
Prawdziwe emocje rozpoczęły się w drugiej połowie. Nigeryjczycy objęli prowadzenie w 67. minucie. Z rzutu karnego do bramki trafił William Troost-Ekong.
W końcówce meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Po szybkim ataku piłkę do bramki RPA skierował Victor Osimhen. Napastnik Napoli celebrował już gola, ale ten nie został uznany. Zamiast tego sędzia podyktował rzut karny dla RPA! Do remisu doprowadził Teboho Mokoena.
W doliczonym czasie gry RPA ruszyło po zwycięstwo. W polu karnym Nigerii kilka razy się zakotłowało, ale żaden ataków nie zakończył się golem. Konieczne okazało się zarządzenie dogrywki.
Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Finalistę wyłonił konkurs rzutów karnych. W nim nerwy zjadały piłkarzy obu drużyn. Już w pierwszej kolejce jedenastki nie wykorzystał Mokoena. Pomocną dłoń rywalom podał w trzeciej serii Ola Aina, ale piłkarze RPA z tego nie skorzystali. Już w następnym uderzeniu do bramki nie trafił Evidence Makgopa.
Wszystko wyjaśniło się w piątej serii. Zwycięskiego gola dla Nigerii zdobył Kelechi Iheanacho.
Marcin Karbowski07 Feb · 20:54