Znamy zwycięzców Ligi Narodów! Cudowne trafienie w wielkim finale [WIDEO]

Screen Paramount+
Reprezentacja USA ograła Meksyk 2:0 (1:0) w finale Ligi Narodów CONCACAF. Dla Amerykanów jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.
W Lidze Narodów CONCACAF bierze udział 41 reprezentacji z Ameryki Północnej i Środkowej. Dwie pierwsze edycje wygrała reprezentacja USA.
W nocy z niedzieli na poniedziałek Amerykanie znów zagrali w wielkim finale. Tym razem zmierzyli się z Meksykiem, który na etapie półfinału ograł Panamę.
Decydujący mecz od samego początku był starciem emocjonującym. Już w 5. minucie wynik mógł otworzyć Pulisic, natomiast kilkanaście minut później szansy nie wykorzystał Chavez.
Ostatecznie jednak USA prowadziły do przerwy po genialnym uderzeniu Adamsa. Środkowy pomocnik huknął z dystansu nie do obrony dla Ochoi.
Po zmianie stron Amerykanie poszli za ciosem. Bramkarz Meksykanów zdołał jeszcze zatrzymać Weaha, ale przy zaskakującym strzale Reyny nie zdążył zareagować.
W końcówce meczu zespół przegrywający domagał się jeszcze rzutu karnego, ale sędzia, już po analizie VAR, nie wskazał na wapno. Tym samym USA wygrały finał 2:0 (1:0) i sięgnęły po trzeci tytuł z rzędu.
Trzecie miejsce w Lidze Narodów CONCACAF zdobyła Jamajka (1:0 z Panamą). Królem strzelców rozgrywek został Axel Raga z Saint-Martin, który zdobył osiem bramek.
Hubert Kowalczyk25 Mar · 07:29