Zwariowany mecz w Monachium. Koszmarny błąd bramkarza, Bayern wygrał bez Lewandowskiego i Müllera [WIDEO]

Federico Guerra Moran / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał Borussię Mönchengladbach 2:1 (1:1). Bawarczycy musieli sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego i Thomasa Müllera.
Polak i Niemiec nie mogli zagrać w sobotnim spotkaniu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek musieli pauzować kolejkę.
Na samym początku pierwszej połowy byliśmy świadkami niezbyt miłego akcentu - kontuzji doznał bowiem Marcus Thuram. Gracz nie dał rady kontynuować występu.
Kolejne minuty można nazwać szalonymi, bowiem chwilę później mogło być już 1:0 dla Bayernu. Mickaël Cuisance nie wykorzystał jednej koronkowej akcji "Die Roten".
Następnie było groźnie pod bramką ekipy z Bawarii. Jonas Hofmann pokonał Manuel Neuera, lecz sędzia nie uznał tego trafienia - gracz Borussii był na minimalnym spalonym.
Nie minęła chwila, a doskonałą okazję miał Lucas Hernandez. Strzał piłkarza "Die Roten" kapitalnie powstrzymał Yann Sommer.
W kolejnej akcji Borussii Breel Embolo uderzył dwukrotnie - najpierw w Manuela Neuera, a następnie obok słupka. Niewykorzystana sytuacja się zemściła, choć za sprawą fatalnego błędu wspomnianego Sommera.
Kilka minut po świetnej interwencji reprezentant Szwajcarii zagrał na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi rywala. Joshua Zirkzee nie miał problemu ze skierowaniem jej do pustej bramki Borussii.
Dziesięć minut później było już 1:1. Patrick Herrmann dośrodkował z prawej strony, a interweniujący Benjamin Pavard wbił piłkę do własnej siatki.
Po chwili Bayern powinien odzyskać prowadzenie, ale Cuisance z kilku metrów uderzył głową obok bramki Borussii. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.
Na początku części meczu dobrze interweniował Manuel Neuer. Zrobił to dwukrotnie w odstępie pięciu minut.
Kwadrans później Sommer znów uratował swoją ekipę przed utratą bramki - groźnie uderzył Serge Gnabry. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem jednak skapitulował drugi raz.
Na prawej stronie Bayernu piłka szczęśliwie dotarła do Benjamina Pavarda. Mistrz świata z 2018 r. zrehabilitował się za bramkę samobójczą - dograł do Leona Goretzki, który strzałem z bliska zapewnił "Die Roten" zwycięstwo 2:1.