Łomża VIVE Kielce poznała rywala w finale Ligi Mistrzów! Trudne zadanie przed Polakami [WIDEO]

Norbert Barczyk/Pressfocus
FC Barcelona awansowała do finału Ligi Mistrzów. Katalońscy piłkarze ręczni w swoim pierwszym starciu w Final Four pokonali THW Kiel 34:30.
Wcześniej awans do finału wywalczyła ekipa Łomży VIVE Kielce. Polski zespół w półfinałowym starciu pokonał Telekom Veszprem.
Z kolei Barcelona na początku dzisiejszego starcia z THW miała problem z atakiem. Sędziowie kilkukrotnie sygnalizowali Katalończykom grę pasywną. Znakomicie prezentował się za to bramkarz "Barcy", Gonzalo Perez De Vargas.
W niemieckiej ekipie brylował Patrick Wiencek. Zdobył on cztery z pierwszych ośmiu bramek THW Kiel. Żadna ze stron nie zdołała jednak wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Kiedy Niemcy wychodzili na prowadzenie, Barcelona po chwili doprowadzała do remisu.
Do przerwy to "Duma Katalonii" prowadziła 19:18. Początek drugiej połowy należał do Barcelony. Szybko zdołała ona wypracować pięciobramkową przewagę nad rywalami.
W ekipie Katalończyków znakomicie spisywał się Aleix Gomez. Na kwadrans przed końcem meczu miał on na koncie dwanaście trafień. Swoje w ofensywie dokładał też Luka Cindrić.
Barcelona pewnie dowiozła prowadzenie do samego końca. Ostatecznie "Blaugrana" wygrała 34:30 i w finale zagra z kielecką ekipą.
VIVE mierzyło się z Barceloną w fazie grupowej tej edycji Ligi Mistrzów. Wtedy dwukrotnie lepsi byli podopieczni Tałanta Dujszebajewa. Finałowe starcie odbędzie się jutro o godzinie 18:00.
Barcelona - THW Kiel 34:30 (19:18, 15:12)
Adam Kłos18 Jun 2022 · 19:36