Polacy z Pucharem Prezydenta. Biało-czerwoni zajęli 17. miejsce na MŚ

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Reprezentacja Polski pokonała Argentynę 24:22 w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach świata we Francji i wygrała Puchar Prezydenta. Biało-czerwoni zakończyli mundial na 17. miejscu.

Początek drugiej połowy stał pod znakiem niemocy obu drużyn w ataku. Polacy przez dziesięć minut gry rzucili tylko jedną bramkę - na listę strzelców wpisał się Krzysztof Łyżwa. Argentyńczycy w tym okresie grali niewiele lepiej. Nasi rywale zdobyli tylko dwie bramki.

Biało-czerwoni mieli olbrzymie problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych także w dalszych fragmentach spotkania. W dodatku źle bronili, czego efekty było widać na tablicy wyników. W 48. minucie przegrywaliśmy 17:22.

Od tego momentu Polacy zaczęli grać bardzo dobrze. Kilkoma udanymi interwencjami popisał się bramkarz Mateusz Kornecki, a w ataku skutecznością błysnęli Przemysław Krajewski i Michał Daszek. W 56. minucie prowadziliśmy 23:22.

Końcówka była bardzo nerwowa. Polacy znów mieli problemy w ataku, a w dodatku dwie minuty kary otrzymał Przybylski. Na szczęście świetnie bronił Kornecki, a nasze zwycięstwo przypieczętował golem ze skrzydła Przemysław Krajewski.

Polska - Argentyna 24:22