PSG wyrzuciło polski zespół z Ligi Mistrzów. Pasjonujący rewanż nie wystarczył do awansu [WIDEO]

Źródło: Adam Starszyński / PressFocus
Orlen Wisła Płock nie dała rady Paris Saint-Germain w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Xaviego Sabate przegrali z mistrzami Francji 33:34.
W środowy wieczór Industria Kielce ponownie zdemolowała GOG Handbold i zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z ubiegłorocznym triumfatorem, Magdeburgiem. Sukces kielczan 24 godziny później próbował powtórzyć inny polski zespół, Orlen Wisła Płock.
Zadanie było jednak piekielnie trudne. W pierwszym meczu płocczanie ulegli potentatowi 26:30. W dodatku rewanżowe spotkanie odbywało się w Paryżu, gdzie od lat nie potrafi zwyciężyć również Industria.
W pierwszych minutach oba zespoły poszły jednak na wymianę ciosów. Zarówno PSG, jak i Wiśle udało się wychodzić na dwubramkowe prowadzenie. Po stronie gospodarzy szalał Elohim Prandi, zaś w szeregach gości skuteczni byli Niko Mindegia oraz Gergo Fazekas.
Końcówka pierwszej połowy należała jednak wyłącznie do paryżan, którzy zdobyli już nawet pięć goli przewagi nad przeciwnikami. Zwyciężyli 18:15, a w drugiej odsłonie skrupulatnie utrzymywali przewagę. Podopieczni Xaviego Sabate się jednak nie poddawali.
W końcówce wicemistrzowie Polski rozpoczęli szaleńczą pogoń za PSG. W 55. minucie doprowadzili do wyczekiwanego remisu 30:30. Wtedy inicjatywę ponownie przejęli jednak rywale, rzucając trzy bramki, a po kilku chwilach ostatecznie wygrywając 34:33.
Oprócz starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów kibice zobaczą starcia PSG z Barceloną, Montpellier z THW Kiel oraz Telekomu Veszprem z Aalborgiem. Zaplanowano je na przełom kwietnia i maja. Zwycięzcy starć zagrają w Final4 w Kolonii.
Paris Saint-Germain - Orlen Wisła Płock 34:33 (18:15)
Michał Boncler05 Apr · 07:44