Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy w kwalifikacjach do IO! Nie dali rywalom najmniejszych szans [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich siatkarzy. Podopieczni Nikoli Grbicia w środę nie stracili nawet seta w starciu z Meksykanami.
Biało-czerwoni w 2023 roku święcą wielkie triumfy. Najpierw okazali się najlepsi w ostatniej edycji Ligi Narodów, później w wielkim stylu sięgnęli natomiast po złoto mistrzostw Europy.
W turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu nasz zespół spuścił nieco z tonu, mając spore problemy z Belgią czy Kanadą. Oba te starcia udało się jednak wygrać.
W środę biało-czerwoni byli murowanymi faworytami starcia z Meksykiem, który do czasu starcia z naszą kadrą nie wygrał żadnego meczu w turnieju. Mimo tego pierwsza partia była nadspodziewanie wyrównana.
Od stanu 19:18 biało-czerwoni wrzucili wyższy bieg. Rywale zaczęli się mylić, a Bartłomiej Bołądź popisał się asem serwisowym. Ostatecznie Polacy wygrali do 21.
Kolejne odsłony były już bardziej jednostronne. W drugim secie na parkiecie brylowali Bołądź i Leon, który posyłał na stronę Meksyku prawdziwe bomby z zagrywki. Efektem była wygrana do 19.
W trzeciej partii nasz zespół szybko zyskał wysoką przewagę, a później tylko ją powiększał, pozwalając rywalom na zdobycie tylko 14 "oczek". Finalnie Polacy zwyciężyli więc bez straty seta i mają komplet wygranych w turnieju.
Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają w najbliższy piątek. Wówczas zmierzą się z Argentyńczykami, którzy do tej pory wygrali trzy z czterech spotkań i także mocno liczą na występ w Paryżu.

Polska - Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)