Liga Światowa: Polacy pokonali Kanadę

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polacy wygrali z Kanadą 3:1 w swoim szóstym meczu tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Pierwszego seta biało-czerwoni rozpoczęli od pewnego prowadzenia. Od stanu 20:13 zaczęli jednak tracić punkt za punktem i w pewnym momencie zrobiło się 22:20. Na szczęście końcówka należała do naszych zawodników, którzy wygrali 25:21.

Drugą partię podopieczni De Giorgiego zaczęli katastrofalnie. Na pierwszą przerwę techiczną schodzili, przegrywając 4:8. Szybko się jednak pozbierali, bo nieco później mieliśmy remis po 12, a po kilku minutach 17:14. Niestety nasi siatkarze znowu nie potrafili utrzymać koncentracji do końca seta. Po bardzo nerwowej końcówce - od remisu 23:23 - wygrali ostatecznie 27:25.

W trzeciej odsłonie Polacy prowadzili tylko przez chwilę - 6:3 na początku seta. Potem roztrwonili przewagę i to rywale przez większość czasu znajdowali się na prowadzeniu - 10:8, 15:13, 17:14 dla Kanadyjczyków. Biało-czerwoni w tym secie musieli uznać wyższość rywali - 25:20 dla Kanady.

W czwartym secie biało-czerwoni niemal od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając pewnie do 19.

Polska - Kanada 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)