Polacy poznali rywali w finale Ligi Narodów! Niewygodny przeciwnik na drodze biało-czerwonych

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w niedzielę zagra w finale tegorocznej Ligi Narodów. Wiadomo już, że biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją USA, z którą wysoko przegrali w fazie zasadniczej.
Podopieczni Nikoli Grbicia w turnieju finałowym prezentowali się jak dotąd znakomicie. Najpierw bez straty seta pokonali Brazylię, a w sobotnim półfinale zwyciężyli 3:1 z Japonią. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.
W drugim z meczów 1/2 finału Amerykanie zmierzyli się z Włochami. To właśnie zawodnicy z USA zostali najwyżej rozstawieni w turnieju finałowym. Wygrali fazę zasadniczą, pokonując po drodze 10 z 12 rywali.
W sobotni wieczór siatkarze z Ameryki Północnej nie dali graczom z Półwyspu Iberyjskiego najmniejszych szans. Włosi zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 3:0, ale i ten stan rzeczy trwał wyjątkowo krótko.
Amerykanie zdobyli bowiem sześć kolejnych punktów. W połowie pierwszej partii znów odskoczyli rywalom. Ostatecznie wygrali tę odsłonę do 19, notując bardzo udaną końcówkę seta.
Jak się okazało, był to dopiero początek ich dominacji. W drugiej i trzeciej odsłonie przewaga Amerykanów była równie duża. Ostatecznie wygrali oni 3:0. Włosi w żadnej partii nie byli w stanie ugrać nawet 20 punktów.
W niedzielnym finale zawodnicy z USA zmierzą się z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni staną przed szansą rewanżu za fazę zasadniczą. Pod koniec czerwca przegrali z Amerykanami 0:3.

USA - Włochy 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)