Polki rządzą! Kolejne wielkie zwycięstwo naszych siatkarek [WIDEO]

Lukasz Sobala / pressfocus
Polskie siatkarki nie zatrzymują się w Lidze Narodów. Nasze reprezentantki pokonały Holandię w trzech setach 25:20, 26:24, 25:18.
Podopieczne Stefano Lavariniego doskonale rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Narodów. W dwóch poprzednich spotkaniach wygrały po 3:0 z Włoszkami i Francuzkami.
Na początku sobotniego meczu Polki miały drobne problemy z przebiciem się przez holenderski blok. "Pomarańczowe" potrafiły zatrzymać pod siatką Klaudię Alagierską-Szczepaniak.
Przy wyniku 14:14 biało-czerwone zanotowały serię punktową. Martyna Łukasik i Magdalena Stysiak złapały odpowiedni rytm w ofensywie. Polska wygrała pierwszego seta 25:20.
W drugiej partii znów lepiej zaczęły Holenderki. Po udanej zagrywce Eline Timmerman Polska przegrywała 2:7. Lavarini poprosił wtedy o czas. Przerwa dobrze podziałała na nasze zawodniczki. Pod siatką przebudziła się Natalia Mędrzyk, która rozbijała defensywę rywalek. Punkty na lewym skrzydle dokładała też Łukasik.
Polska prowadziła już 20:15. Wtedy znakomitą serię przy zagrywce zanotowała Marrit Jasper. Holandia najpierw doprowadziła do remisu, a później wywalczyła piłkę setową. W krytycznym momencie dwa punkty z rzędu zdobyła Łukasik. Następnie skuteczna akcja Stysiak pozwoliła na wygranie seta wynikiem 26:24.
Trzecia partia była niezwykle wyrównana, obie drużyny szły punkt za punkt. Przy remisie 16:16 podopieczne Lavariniego wygrały siedem akcji z rzędu. Nie wypuściły już tej przewagi i domknęły ostatniego seta rezultatem 25:18.
W niedzielę o godzinie 16:00 Polki rozegrają kolejne spotkanie w Lidze Narodów. Ich rywalkami będą Japonki.

Polska - Holandia 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)