Polscy siatkarze na autostradzie do IO! Wygrali kluczowy mecz w turnieju kwalifikacyjnym [WIDEO]

Polscy siatkarze są już niemal całkowicie pewni występu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W piątek podopieczni Nikoli Grbicia wygrali w czterech setach kluczowy mecz z Argentyną.
W turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu biało-czerwoni mieli trudne przeprawy z Belgią oraz Kanadą. Zdecydowanie pewniej pokonywali Bułgarię i Meksyk.
Na piątkowe przedpołudnie polskiego czasu zaplanowano kluczowe starcie z Argentyną. Wygrana oznaczała wręcz autostradę do awansu i gry w stolicy Francji.
Rywalizacja była bardzo zacięta. W pierwszym secie wszystko długo nie układało się po myśli naszego zespołu, który przegrywał 11:16 i 16:20. Końcówka należała jednak do naszej drużyny. Świetne serwisy Hubera i Leona, a także błędy rywali skutkowały zwycięstwem biało-czerwonych 25:23.
W drugiej odsłonie Argentyńczycy także zyskali pięć punktów przewagi, prowadząc 12:7. Szybko zrobił się z tego remis, lecz w końcówce "Albicelestes" zachowali tym razem zimną krew, zwyciężając do 23.
Można śmiało powiedzieć, że kluczowa dla losów całego spotkania okazała się trzecia partia. W niej to Polacy wypuścili z rąk kilkupunktową przewagę i musieli grać na przewagi. Wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową, gdy kontrę skończył Kaczmarek.
Zwycięski set napędził naszych zawodników, którzy w czwartej odsłonie wygrali już nieco spokojniej - do 20. Dzięki temu z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli swojej grupy. Do przypieczętowania awansu potrzebna jest jeszcze wygrana z Holandią lub Chinami.

Polska - Argentyna 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)