Polscy siatkarze zdemolowali następnych rywali. Błyskawiczne i efektowne zwycięstwo w Memoriale Wagnera

Rafal Rusek / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała drugi mecz podczas Memoriału Huberta Wagnera. W sobotę "Biało-Czerwoni" nie dali najmniejszych szans Azerbejdżanowi. Rywali pokonali w trzech setach.
Dla podopiecznych Vitala Heynena Memoriał Wagnera to ostatni test przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Cel w Japonii jest jasny - sięgnięcie po upragniony medal.
W Krakowie Polacy błyskawicznie odprawili wcześniej Norwegię. Sobotnie starcie z Azerbejdżanem było równie jednostronne, choć najlepsi zawodnicy znów dostali wolne.
Bartosz Kurek czy Wilfredo Leon oglądali poczynania kolegów z ławki rezerwowych. Na boisku pojawili się między innymi Semeniuk, Fornal czy Łomacz.
Dominacja naszych siatkarzy ani przez moment nie ulegała wątpliwości. Zaczęło się od błyskawicznego prowadzenia 8:3. Ostatecznie w pierwszym secie Polacy wygrali do 15.
Kolejne partie były jeszcze bardziej jednostronne, a na parkiecie widać było różnice kilku klas. W drugiej odsłonie "Biało-Czerwoni" zwyciężyli do 12.
W trzecim secie mieli największą przewagę - pozwolili rywalom na zdobycie tylko 10 punktów. Tym samym sięgnęli po drugie zwycięstwo w turnieju. W niedzielę zmierzą się z Egiptem, który również wygrał dwa pierwsze mecze.

Polska - Azerbejdżan 3-0 (25:15, 25:12, 25:10)

Maciej Pietrasik10 Jul 2021 · 19:29