Polskie siatkarki z kolejną wygraną w mistrzostwach Europy. Pokaz siły biało-czerwonych w drugim secie [WIDEO]

Tomasz Kudala/Pressfocus
Reprezentacja Polski siatkarek wygrała drugi mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy. Biało-czerwone w czterech setach uporały się z Węgierkami. Wrażenie może robić zwłaszcza ich postawa w drugiej partii.
Podopieczne Stefano Lavariniego zajęły trzecie miejsce w tegorocznej Lidze Narodów. W efekcie należą do grona faworytek mistrzostw Europy. Turniej zaczęły od pewnej wygranej nad Słowenią.
W niedzielny wieczór Polki były zdecydowanymi faworytami starcia z Węgierkami, które wcześniej nie wygrały w całym turnieju ani jednego seta. Biało-czerwone niemal od razu odskoczyły rywalkom.
Dzięki serii dobrych serwisów Łukasik i skutecznym kontrom w pewnym momencie było już 13:6. Później przewaga Polek stopniała, ale cała partia i tak zakończyła się dość spokojnym zwycięstwem - do 22.
Prawdziwym popisem naszych zawodniczek była druga odsłona. W niej biało-czerwone nie dały przeciwniczkom najmniejszych szans. Pozwoliły Węgierkom na zdobycie zaledwie 12 punktów.
Być może tak wysokie zwycięstwo spowodowało, że w trzecim secie w szeregi naszej kadry wkradło się rozluźnienie. Niespodziewanie podopieczne Lavariniego przegrały go do 21.
Był to jednak tylko wypadek przy pracy. W czwartej partii Polki znów dominowały na parkiecie. W efekcie wygrały cały mecz 3:1, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju. Kolejny mecz rozegrają już w poniedziałek. O 17:00 zmierzą się z Serbią.

Węgry - Polska 1:3 (22:25, 12:25, 25:21, 16:25)

Maciej Pietrasik20 Aug 2023 · 22:01