Rośnie forma polskich siatkarzy! Pewne zwycięstwo biało-czerwonych z mistrzami olimpijskimi [WIDEO]

Krzysztof Porębski / Press Focus
Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz w bieżącej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wicemistrzowie świata pokonali Francję 3:1.
Dla Nikoli Grbicia spotkanie było okazją do testów. Szansę gry otrzymał m.in. nominalny drugi libero Jakub Popiwczak. Do zmian dochodziło też na innych pozycjach.
Polacy zaczęli od mocnego uderzenia. Pierwszą akcję meczu atakiem zakończył Leon, a potem dwa razy z rzędu dobrze zadziałał blok biało-czerwonych. Kilka minut później po bloku Semeniuka było nawet 8:3.
Później gra zaczęła się wyrównywać. Wynik falował. Francuzi potrafili zbliżyć się na jeden punkt, ale Polacy odpowiedzieli na to czterema z rzędu wygranymi akcjami. Ostatecznie pierwsza partia kończyła się grą na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej Francuzi, którzy triumfowali 29:27.
Drugi set znów zaczął się od mocnego uderzenia Polaków, którzy po asie serwisowym Poręby prowadzili 5:1. To był wstęp do tego, co wydarzyło się później. Biało-czerwoni utrzymywali bezpieczną przewagę. Największy rozmiar osiągnęła po ostatniej akcji seta. Polacy wygrali go do 16, a decydujący punkt zdobyli w niecodziennych okolicznościach. Francuzi odbili piłkę zbyt wiele razy.
Według podobnego scenariusza przebiegał też trzeci set. Polacy szybko odskoczyli rywalom i wygrali 25:21. Wynik może być nieco mylący, bo przez większość partii siatkarze Nikoli Grbicia mieli wyższą przewagę. W kulminacyjnym momencie sięgnęła nawet siedmiu punktów.
Czwarty set na początku był zacięty. Po ataku Louatiego na prowadzenie 8:7 wyszli nawet Francuzi. Polacy szybko opanowali sytuację i w jednym ustawieniu odskoczyli rywalom na cztery punkty. To był kluczowy fragment seta. Polacy nie wypuścili przewagi z rąk i przypieczętowali swoje zwycięstwo w całym meczu.
W niedzielę Polacy zagrają ostatni mecz w tegorocznym Memoriale. Ich rywalami będą Włosi.
Polska - Francja 3:1 (27:29, 25:16, 25:21, 25:20)
Marcin Karbowski19 Aug 2023 · 19:39