Szalona sytuacja w grupie polskich siatkarek. Ostatni mecz zdecyduje o wszystkim

Michal Laudy/Pressfocus
Polskie siatkarki wciąż nie są pewne udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W grupie biało-czerwonych odbyło się kolejne kluczowe starcie.
Dziś podopieczne Stefano Lavariniego odniosły bardzo ważne zwycięstwo. Nasze reprezentantki w czterech setach pokonały Stany Zjednoczone.
Ten triumf sprawił, że Polska zrównała się punktami z USA. Obie drużyny aktualnie mają na koncie po 15 punktów.
Po wieczornym meczu takim samym dorobkiem może się pochwalić reprezentacja Włoch. Zawodniczki "Azzurrich" bez większych problemów pokonały Niemcy 3:0.
Ze względu na różnicę w bilansie setów Włochy (16 wygranych setów, 4 przegrane) zajmują pierwsze miejsce, wyprzedzając Polskę (17:7 w setach) i USA (16:6 w setach). Udział w Igrzyskach Olimpijskich zapewnią sobie tylko dwie drużyny w grupie.
Losy awansu rozstrzygną się w ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana jutro. Najpierw o godzinie 17:30 USA zagra z Niemcami.
Decydujący mecz Polski rozpocznie się o 20:30. Rywalkami podopiecznych Lavariniego będą właśnie Włoszki. Każde zwycięstwo biało-czerwonych zapewni awans na IO. Polki mogą awansować w przypadku jutrzejszej porażki, ale jedynie jeśli będzie ona niższa niż ewentualna przegrana USA z Niemcami.