Dawid Kubacki bezkonkurencyjny w Letnim Grand Prix! Trzecie zwycięstwo w czwartym starcie i triumf w generalce

Dawid Kubacki nie miał sobie równych podczas tegorocznego Letniego Grand Prix. Polak wygrał klasyfikację generalną, a w ostatnich zawodach w Klingenthal odniósł trzecie zwycięstwo w cyklu.
Kubacki na inaugurację Letniego Grand Prix triumfował w Wiśle, a w drugim konkursie w tym mieście zajął drugie miejsce. Później nie miał sobie równych także podczas startu w austriackim Hinzenbach.
Jedynym skoczkiem, który mógł zagrozić Polakowi w klasyfikacji generalnej, był Austriak Manuel Fettner. W Klingenthal sensacyjnie nie awansował on jednak nawet do drugiej serii. Skok na odległość 112,5 metra dał mu dopiero 37. miejsce.
Kubacki spisał się natomiast zdecydowanie lepiej. Na półmetku zajmował bowiem trzecią pozycję, osiągając 135 metrów. Wyższe noty mieli jedynie Daniel Andre Tande oraz Ryoyu Kobayashi.
W drugiej serii nasz reprezentant potwierdził znakomitą formę. Tym razem osiągnął aż 138 metrów. Dzięki temu znów mógł świętować zwycięstwo. Kobayashi i Tande lądowali bliżej, plasując się za plecami Kubackiego.
W czołowej trzydziestce znaleźli się także Kacper Juroszek (13. miejsce) oraz Stefan Hula (24. miejsce). Zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon został natomiast Paweł Wąsek, który popisał się dobrym skokiem na 133,5 metra.
Do drugiej serii nie awansowali natomiast Klemens Murańka oraz Piotr Żyła. Obaj nie dolecieli nawet do 120. metra. W efekcie ukończyli zawody dopiero w czwartej dziesiątce.