Świetny występ Moniki Hojnisz! Polka na podium podczas PŚ w Pokljuce

Julia_Sadykova/Shutterstock
Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 15 kilometrów w zawodach biathlonowego PŚ w Pokljuce.
Hojnisz na pierwszych trzech strzelaniach nie popełniła ani jednego błędu, pomyliła się dopiero - jedno pudło - na ostatniej próbie strzeleckiej. Polkę należy pochwalić za znakomitą postawę na trasie biegowej. Na czwartej rundzie to nasza zawodniczka była najszybsza.
Na mecie lepsza okazała się jedynie bezbłędna Julia Dżyma, która wyprzedziła Polkę o niecałe sześć sekund. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Marketa Davidova.
Dużo gorzej spisały się pozostałe polskie zawodniczki.  57. pozycja przypadła Kindze Zbylut (4 pudła), Magdalena Gwizdoń była 59. (3 pudła), a na 90. pozycji została sklasyfikowana Kamila Żuk (9 pudeł).
Dla Hojnisz to drugie pucharowe podium w życiu. Pięć lat temu zajęła trzecie miejsce podczas zawodów w Novym Meście.
Daniel Makarewicz06 Dec 2018 · 16:19
Źródło: własne/biathlon.pl