Ashleigh Barty rywalką Igi Świątek w finale? Australijka zmiażdżyła Madison Keys

Han Yan/Xinhua/PressFocus
Ashleigh Barty awansowała do finału Australian Open. 25-latka zmiażdżyła Madison Keys - 2:0 (6:1, 6:3).
Pierwszą finalistką Australian Open została przedstawicielka gospodarzy, Ashleigh Barty. 25-latka pokonała Madison Keys - 6:1, 6:2 i czeka na rozstrzygnięcie drugiego półfinału.
Barty nie pozostawiła złudzeń w pierwszym secie. Przełamała rywalkę na samym początku spotkania i do końca pierwszej partii oddała tylko jednego gema.
W dalszej części meczu wiodło się jej nieco gorzej, ale i tak nie miała większych trudności z pokonaniem Madison Keys. Amerykanka ostatecznie przegrała drugiego seta 3:6 i musiała pożegnać się z turniejem.
Barty, liderka rankingu WTA, awansowała tym samym do finału Australian Open. Teraz pozostało jej jedynie czekać na rozstrzygnięcie spotkania Igi Świątek, która zmierzy się z 28-letnią Danielle Rose Collins.
Finał kobiecego Australian Open zaplanowano na 29 stycznia o godzinie 9:30 czasu polskiego.
Nowa mistrzyni zgarnie nagrodę w postaci 2,875 mln dolarów australijskich czyli ok. 8,3 mln złotych.
Hubert Kowalczyk27 Jan 2022 · 10:55