Bardzo cenne zwycięstwo Hurkacza. Polak nie dał szans rywalowi [WIDEO]

SOPA Images / pressfocus
Hubert Hurkacz w niedzielne popołudnie bardzo pewnie awansował do czwartej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Polak w dwóch setach pokonał Daniela Altmaiera.
Wrocławianin sezon na kortach ziemnych rozpoczął z wysokiego C - od triumfu w turnieju w Estoril. W Madrycie rozpoczął zmagania od drugiej rundy i na początek uporał się z Jackiem Draperem.
W kolejnym meczu na Polaka czekał Niemiec Daniel Altmaier. Nasz reprezentant rozpoczął ten pojedynek w najlepszy możliwy sposób - od przełamania i prowadzenia 2:0.
Niestety, przewagę natychmiast stracił. W końcówce pierwszego seta Hurkacz raz jeszcze mocniej przycisnął rywala. Dzięki temu wygrał 6:4 i przybliżył się do awansu.
Na początku drugiej odsłony w grę naszego reprezentanta wkradło się nieco rozprężenia. W efekcie dwukrotnie stracił podanie i to Altmaier wysunął się na prowadzenie.
Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Hurkacz odrobił straty, a wszystko rozstrzygnęło się ostatecznie w tie-breaku. W kluczowej rozgrywce nasz tenisista rozbił Altmaiera 7-2.
W czwartej rundzie Polak zmierzy się z Taylorem Fritzem z USA lub Sebastianem Baezem z Argentyny. Ten mecz powinien zostać rozegrany we wtorek.
Maciej Pietrasik28 Apr · 16:20