Była partnerka Świątek runęła na kort. Dramatyczne sceny [ZDJĘCIE]

Źródło: Twitter / @josemorgado
Bethanie Mattek-Sands przeżyła chwile grozy podczas turnieju w Madrycie. Tenisistka została uderzona w głowę przez rywalkę.
Trwa turniej ATP i WTA rangi 1000 w Madrycie. Oprócz turnieju singlowego, w którym rywalizują m.in. Hubert Hurkacz i Iga Świątek, równolegle odbywają się również zmagania w grze podwójnej.
W czwartek rywalizację rozpoczęła para złożona z Sofii Kenin i Bethanie Mattek-Sands. Polscy kibice mogą kojarzyć obie zawodniczki. Pierwszą z nich Iga Świątek pokonała w finale w drodze po swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, French Open 2020. Z kolei druga do 2021 roku występowała w deblu w parze z Polką.
Amerykanki mierzyły się z rodaczką Ashlyn Krueger i nowozelandką Erin Routliffe. Starcie było niezwykle zacięte. W pierwszym secie Kenin i Mattek-Sands triumfowały po wygranym 7:5 tie-breaku.
W drugiej partii oba duety szły łeb w łeb. Pod jej koniec doszło jednak do niebezpiecznej sytuacji. Mattek-Sands została trafiona przez Routliffe piłką w głowę. Chwilę później tenisistka upadła na kort z bólu. Przez długie minuty nie podnosiła się, schładzając głowę lodowym opatrunkiem.
Przerwa medyczna potrwała kilkadziesiąt minut. Doświadczona Amerykanka starała się złagodzić ból i próbowała dojść do siebie. W międzyczasie interweniowali specjaliści, którzy zbadali zawodniczkę pod kątem możliwego wstrząśnienia mózgu. Tenisistka skonsultowała się ze szkoleniowcem.
Ostatecznie spotkanie było kontynuowane. Drugi set padł łupem Krueger i Routliffe, które zwyciężyły 7:5, ale w całym meczu triumfowały Kenin i Mattek-Sands, które wygrały super tie-break 11:9.
Michał Boncler26 Apr · 18:04
Źródło: Twitter