Coco Gauff mistrzynią US Open. Wielka rywalka Igi Świątek poległa w finale [WIDEO]

Screen Eurosport
Coco Gauff została nową mistrzynią US Open. W wielkim finale pokonała Arynę Sabalenkę 2-1 (2:6, 6:3, 6:2).
Ranking WTA ma nową liderkę. Iga Świątek, która w US Open dotarła do 1/8 finału, została zdetronizowana przez Arynę Sabalenkę. Polka okupowała pierwsze miejsce przez 75 tygodni. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Białorusinka nie dopisała jednak kolejnego tytułu wielkoszlemowego w swojej karierze. Chociaż awansowała do finału i była faworytką pojedynku z Coco Gauff, to musiała ostatecznie uznać wyższość Amerykanki.
Sabalenka pierwszego seta wygrała bardzo pewnie - 6:2 - ale później przydarzało się jej coraz więcej błędów. Tenisistka z Ameryki w 45 minut doprowadziła do wyrównania dzięki wygranej 6:3.
Tym samym o triumfie na US Open decydował set trzeci, który znacznie lepiej rozpoczęła przedstawicielka gospodarzy. Gauff prowadziła już 4:0, a bezradna Sabalenka poprosiła o przerwę medyczną. Losów pojedynku nie zdołała jednak odwrócić.
Ostatecznie 19-latka trzecią partię zwyciężyła 6:2 i sięgnęła po pierwszy tytuł Wielkiego Szlema w swojej karierze. Do tej pory największym sukcesem młodej zawodniczki był finał Roland Garros z 2022 roku.
Hubert Kowalczyk10 Sep 2023 · 07:18