Fantastyczne zwycięstwo Magdy Linette! Polka pokonała byłą liderką rankingu WTA

Geoff Burke/Pressfocus
Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju w Pekinie. Polka po emocjonującym meczu pokonała Wiktorię Azarenkę w trzech setach 5:7, 6:1, 6:2.
Linette przyleciała do Chin w dobrej formie. Podczas niedawnego turnieju w Guangzhou udało jej się dotrzeć do finału, w którym przegrała z Xiyu Wang.
Dziś Polka rozpoczęła rywalizację w Pekinie. Poznanianka wygrała pierwszego gema serwisowego bez straty punktu. Azarenka bez większych problemów doprowadziła do remisu.
W kolejnych minutach obie zawodniczki pilnowały swojego serwisu. Niestety Linette jako pierwsza dała się przełamać, przez co Białorusinka objęła prowadzenie 3:2. Niedługo potem Azarenka nie wykorzystała znakomitej sytuacji pod siatką, zagrała z forhendu w aut, dzięki czemu Polka zanotowała przełamanie powrotne.
Siódmego gema Linette wygrała bez straty punktu, imponując bardzo mocnymi serwisami. W końcu Azarenka weszła jednak na wyższy poziom. W decydujących wymianach była liderka rankingu WTA grała pewnie, odważnie i finalnie wygrała seta 7:5.
Linette odrodziła się na początku drugiej partii. W czwartym gemie Polka popisała się kilkoma świetnymi akcjami pod siatką, które zaowocowały przełamaniem i wynikiem 3:1.
Azarenka już nie zdołała nawiązać rywalizacji w drugim secie. Poznanianka ograniczyła liczbę błędów i doprowadziła do remisu w całym meczu, wygrywając 6:1.
W trzecim secie Linette podtrzymała wysoką dyspozycję. Azarenka nie radziła sobie z kolejnymi atakami Polki, odgrywając często w siatkę lub w aut. Zawodniczka z Poznania objęła prowadzenie 3:0 z przewagą dwóch przełamań.
Nasza reprezentantka nie pozwoliła Azarence odrobić strat. Drugi set zakończył się zwycięstwem Linette w rozmiarach 6:2. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie zwyciężczyni spotkania Jennifer Brady - Peyton Stearns.
Adam Kłos30 Sep 2023 · 17:47