Iga Świątek rozbiła kolejną rywalkę! Prawdziwa miazga w drugim secie, Polka mknie po kolejny tytuł [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała w czwartek do półfinału turnieju w Dausze. Polka nie dała najmniejszych szans Wiktorii Azarence, w drugim secie nie pozwalając rywalce na wygranie choćby jednego gema.
Liderka światowego rankingu w Katarze triumfowała już w 2022 oraz 2023 roku. Teraz chce wygrać prestiżowe zawody WTA po raz trzeci z rzędu i na razie jest na najlepszej drodze, aby to osiągnąć.
W czwartek Świątek mierzyła się z Wiktorią Azarenką, która w ostatnich dniach pokonała między innymi Magdalenę Fręch. Turniejowa "jedynka" bez problemów pomściła starszą rodaczkę.
Już w pierwszym gemie liderka światowego rankingu przełamała rywalkę. Niestety, przewagi nie zdołała utrzymać choćby przez chwilę, bo od razu straciła podanie.
Iga Świątek
PressFocus
Pod koniec pierwszej odsłony Świątek po raz drugi wygrała przy serwisie Azarenki. Tym razem szansy nie wypuściła już z rąk, po chwili kończąc partię wynikiem 6:4.
Drugi set był już prawdziwym koncertem turniejowej "jedynki". Tym razem Polka nie pozwoliła rywalce na wygranie choćby jednego gema, demolując ją do zera.
W efekcie nasza tenisistka awansowała do półfinału zawodów w Katarze. W kolejnej rundzie zmierzy się z Karoliną Pliskovą lub Naomi Osaką.