Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Polka stanie przed szansą na wielki rewanż [WIDEO]

LiveMedia/SIPA USA/PressFocus
Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka we wtorkowym meczu 1/8 finału bez problemu uporała się z Donną Vekić. Chorwatkę pokonała w dwóch setach - 6:3, 6:4.
Początkowo mecz Świątek z Vekić miał zostać rozegrany w poniedziałkowy wieczór. Ostatecznie spotkanie musiało zostać jednak przełożone na kolejny dzień ze względu na intensywne opady deszczu.
We wtorek rywalizacja była już możliwa i Polka rozpoczęła to spotkanie bardzo dobrze. Już w czwartym gemie wywalczyła przełamanie, nie pozwalając rywalce na wygranie choćby jednego punktu w jej gemie serwisowym.
Później Vekić robiła jednak wszystko, aby odrobić straty. Chorwatka miała pięć szans na przełamanie. Wykorzystała ostatnią z nich, ale po chwili sama straciła podanie.
Tym razem Świątek nie wypuściła już tej przewagi z rąk i po nieco ponad 40 minutach rywalizacji wygrała 6:3. Druga partia była już zdecydowanie bardziej zacięta.
W niej obie tenisistki nie tylko wygrywały kolejne gemy przy własnym serwisie, ale przez długi czas nie musiały bronić choćby jednego break pointa. Polka pokazała jednak klasę w kluczowym momencie.
Przy stanie 4:4 Świątek przycisnęła rywalkę i przełamała ją, wygrywając cztery kolejne punkty od stanu 30-0. Po chwili zakończyła mecz przy własnym podaniu, zwyciężając 6:3, 6:4.
Tym samym Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie. Tam zmierzy się z Jeleną Rybakiną i będzie miała okazję do rewanżu za porażki w tegorocznych Australian Open oraz Indian Wells.
Maciej Pietrasik16 May 2023 · 16:19