Iga Świątek zdemolowała rywalkę na Roland Garros! 30. zwycięstwo Polki z rzędu [WIDEO]

Maxime Le Pihif/Pressfocus
Alison Riske nie miała żadnych szans w starciu drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Polka wygrała 6:0, 6:2.
Świątek bardzo pewnie rozpoczęła mecz. W pierwszym gemie serwisowym straciła tylko jeden punkt. Iga poszła za ciosem i już przy pierwszej okazji przełamała rywalkę.
Riske kompletnie nie radziła sobie z zagraniami liderki rankingu WTA. Po mocnym forhendzie Świątek wyszła na trzygemowe prowadzenie.
Kiedy Amerykanka znów dała się przełamać, było już 4:0 dla zawodniczki z Raszyna. Obie tenisistki dzieliła przepaść. W praktycznie każdym zagraniu Świątek udowadniała wyższość nad 31-latką. Pierwszego seta wygrała do zera, co zajęło jej zaledwie 20 minut.
W drugim secie obraz gry na korcie nie uległ zmianie. Najpierw Świątek wygrała gema serwisowego, po czym myślała, że jest czas na dłuższą przerwę. Dopiero po chwili 20-latka zorientowała się, że musi wrócić do gry.
Później Riske dała się przełamać. Po autowym zagraniu Amerykanki to nasza zawodniczka prowadziła już 2:0. W trzecim gemie Riske zaprezentowała się z nadspodziewanie dobrej strony, doprowadzając do stanu 40:40. W decydującym momencie Amerykanka znów posłała piłkę poza kort i na przewagi wygrała Świątek.
W końcu Riske wygrała gema, doprowadzając do stanu 1:3 w drugim secie. Przy kolejnej okazji Amerykanka znów urwała gema przy swoim podaniu. Ostatecznie Świątek wygrała drugiego seta 6:2.
Polka odniosła 30. zwycięstwo z rzędu. W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z Danką Kovinić z Czarnogóry.
Adam Kłos26 May 2022 · 17:18