Kompromitacja sędziego na Roland Garros! Ogromny błąd i ostra reakcja. "Dopilnuję, byś poniósł karę" [WIDEO]

Screen z Twittera
Poniedziałkowy mecz Holgera Rune z Francisco Cerundolo w czwartej rundzie Roland Garros obfitował w emocje i kontrowersje. W jednym z gemów kolosalny błąd popełnił prowadzący to spotkanie Kader Nouni.
Rune uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych tenisistów na świecie. 20-latek już przed rokiem był w ćwierćfinale Roland Garros. Obecnie zajmuje szóste miejsce w światowym rankingu.
W poniedziałkowym meczu czwartej rundy turnieju głównego mierzył się z Argentyńczykiem, Francisco Cerundolo. W trzeciej partii doszło do kompromitującej decyzji sędziego.
Przy stanie 2:1 dla Rune i serwisie jego rywala była równowaga. Po jednym z zagrań Cerundolo Duńczyk nie zdążył dotknąć piłki przed tym, jak ta drugi raz odbiła się od podłoża.
Zgodnie z zasadami punkt powinien zostać przyznany Argentyńczykowi. Sędziujący to spotkanie Kader Nouni nie zauważył jednak, że piłka dotknęła kortu po raz kolejny.
Na dodatek nie zarządził powtórki całej akcji, lecz przerwał ją ze względu na słowa Cerundolo. Tenisistom nie wolno bowiem mówić nic w trakcie wymiany. Punkt dostał Rune, który po chwili przełamał rywala.
- Dopilnuję, byś poniósł karę - krzyczał Cerundolo w kierunku arbitra, nie mogąc pogodzić się z jego decyzją. Argentyńczyk przegrał ostatecznie trzecią partię 4:6.
- Holger Rune i Kader Nouni mogą sobie podać rękę. Jeden popełnił niedopuszczalny błąd na tym poziomie, drugi nie przyznał się do podwójnego odbicia - napisał Dawid Żbik, jeden z komentatorów "Eurosportu".
Mecz Rune z Cerundolo okazał się niezwykle zaciętym starciem. Ostatecznie rozstrzygnęło się ono dopiero w tiebreaku piątego seta. Błąd Nouniego miał spory wpływ na całe spotkanie, bo to Rune wygrał je 3-2.
Maciej Pietrasik05 Jun 2023 · 18:25