Kosmiczna akcja Rafaela Nadala! Hiszpan wrócił na kort i gra jak z nut [WIDEO]

Rafael Nadal w pięknym stylu wrócił do gry. 37-latek awansował do ćwierćfinału turnieju w Brisbane, pokonując Jasona Kublera 6:1, 6:2. W trakcie spotkania Hiszpan zaprezentował się z kapitalnej strony.
Minione miesiące były dla Nadala niezwykle trudne. Legendarny tenisista od stycznia ubiegłego roku pauzował z powodu poważnej kontuzji biodra.
Po długiej rehabilitacji "Rafa" w końcu zdołał wrócić na kort. 2 stycznia pokazał klasę, eliminując Dominika Thiema z turnieju w Brisbane. Udanie rozpoczął też czwartkową rywalizację z Jasonem Kublerem.
W czwartym gemie Nadal popisał się spektakularnym uderzeniem. Najpierw Kubler próbował zaskoczyć go skrótem, ale Hiszpan dobiegł do piłki. Następnie w efektowny skończył akcję, będąc odwrócony tyłem do siatki.
W pierwszym secie Kubler już nie zdołał nawiązać rywalizacji i przegrał 1:6. Już w pierwszym gemie drugiej partii Australijczyk został ponownie przełamany. Nadal znakomicie returnował, szukał uderzeń kończących i wyraźnie górował nad przeciwnikiem.
Ostatecznie Hiszpan wygrał drugiego seta 6:2 i zameldował się w ćwierćfinale. Tam zmierzy się ze zwycięzcą meczu Jordan Thompson - Ugo Humbert.
Adam Kłos04 Jan · 11:07