Linette w finale! Spektakularny występ polskiej tenisistki [WIDEO]

Leslie Billman / pressfocus
Magda Linette awansowała do finału turnieju w Rouen. Reprezentantka Polski pokonała Anhelinę Kalininę 6:1, 4:6, 6:2.
Linette w wielkim stylu przebrnęła przez trzy poprzednie rundy. W drodze do półfinału pokonała bez straty seta Elsę Jacquemot, Nataliję Stevanović oraz Arantxę Rus.
Starcie Linette z Kalininą rozpoczęło się od trzech gemów wygranych naprzemiennie przez serwujące. Do wyczekiwanego przełomu doszło w czwartym gemie. Polka poprawiła return, potrafiła przejąć inicjatywę w poszczególnych wymianach i przełamała Ukrainkę.
Po chwili Linette posłała asa, utrzymała serwis i doprowadziła do wyniku 4:1. Następnie zawodniczka z Poznania wypracowała sobie break pointa. W decydującej wymianie Kalinina próbowała przelobować rywalkę, jednak wyrzuciła piłkę w aut.
Polka szła jak burza i sprzyjało jej szczęście. W ostatniej wymianie pierwszego seta Linette odbiła piłkę, ta zatańczyła na taśmie, po czym spadła po stronie Kalininy. Polka wygrała tę część meczu 6:1.
W drugiej partii nadal perfekcyjnie funkcjonował serwis Linette. Pierwszego gema wygrała bez straty punktu. Następnie obie zawodniczki dbały o utrzymanie własnego podania.
Przełom nastąpił przy wyniku 3:3, kiedy Polka wykorzystała błędy rywali i doprowadziła do przełamania. Wydawało się, że Linette znajduje się na dobrej drodze do wygrania całego meczu.
Niestety, w kluczowym momencie Kalinina wzbiła się na znacznie wyższy poziom. Ukrainka zaliczyła przełamanie powrotne, wygrała trzy kolejne gemy i całego seta wynikiem 6:4.
Linette na szczęście nie rozpamiętywała długo słabszego momentu. Na początku trzeciego seta przełamała Kalininę i objęła prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach Polka poszła za ciosem, wykorzystała słabszy moment rywalki i odskoczyła na dystans trzech gemów.
Linette przy własnym serwisie przypieczętowała zwycięstwo 6:2 w decydującym secie. W ostatniej wymianie meczu podeszła pod siatkę i zdobyła winnera z bekhendu. W finale jej rywalką będzie Sloane Stephens, która wyeliminowała Caroline Garcię.
Adam Kłos20 Apr · 18:50