Niespodziewane problemy Igi Świątek w Roland Garros! Trudna przeprawa Polki i awans do ćwierćfinału [WIDEO]

Maxime Le Pihif/SIPA/PressFocus
Iga Świątek nie bez problemów awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka w czwartej rundzie pokonała w trzech setach Qinwen Zheng, lecz Chinka postawiła jej znacznie trudniejsze warunki od wcześniejszych przeciwniczek.
Od ostatniej porażki liderki światowego rankingu minęły ponad trzy miesiące. Przez ostatnie turnieje Świątek szła jak burza, odprawiając z kwitkiem kolejne rywalki.
W starciu z Chinką początkowo także nic nie zapowiadało problemów. Polka zaczęła mecz od przełamania i prowadzenia 3:0. Dalej nie było już jednak równie łatwo.
Gdy Świątek prowadziła 5:2, wydawało się, że po chwili pewnie zakończy partię. Nie wykorzystała jednak trzech piłek setowych przy własnym podaniu, a potem kolejnych dwóch przy serwisie rywalki.
O wszystkim rozstrzygnął więc tiebreak, w którym nasza tenisistka także prowadziła już 5-2. Później Chinka sensacyjnie wygrała jednak pięć kolejnych piłek i całego seta.
To wyraźnie podrażniło Polkę, która ruszyła do ataku. Drugi set przebiegł pod znakiem jej pełnej dominacji. Zheng nie miała nic do powiedzenia, a na dodatek zmagała się z kontuzją. Efektem była wygrana Świątek 6:0.
W trzeciej odsłonie nasza tenisistka znów od razu wywalczyła przełamanie. Chinka nie zamierzała się łatwo poddawać i przerwała serię ośmiu przegranych gemów.
Świątek znów zaczęła popełniać więcej błędów, momentami mocno się irytowała, ale ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo - 6:7(5), 6:0, 6:2.
W kolejnym spotkaniu Polka zmierzy się z Amerykanką, Jessicą Pegulą. Ten mecz odbędzie się w środę. W naszym serwisie przeprowadzimy relację na żywo z tego spotkania.
Maciej Pietrasik30 May 2022 · 20:23