Porażka Huberta Hurkacza w pierwszym meczu ATP Finals. Polak nie dał rady drugiej rakiecie świata [WIDEO]

Christophe Saidi/Pressfocus
Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w turnieju ATP World Tour Finals od porażki. Polak przegrał z Daniłem Miedwiediewem.
Był to trzeci pojedynek między Hurkaczem i Miedwiediewem. Za pierwszym razem podczas Wimbledonu wygrał Polak. W drugim starciu, tym razem przy okazji turnieju w Toronto, lepszy okazał się Rosjanin.
Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obaj zawodnicy radzili sobie kapitalnie przy własnym podaniu. Hurkacz aż trzy gemy serwisowe wygrał bez straty punktu. Ostatecznie żaden z tenisistów nie dał się przełamać i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.
W decydującym momencie zawodnik z Wrocławia wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Po efektownej akcji przy siatce oraz precyzyjnym woleju wyszedł na prowadzenie 6:2. Miedwiediew obronił dwie piłki setowe, ale w końcu Polak zdobył siódmy punkt i wygrał seta.
Niestety Hurkacz fatalnie rozpoczął drugą partię. Po kilku nietrafionych zagraniach Miedwiediew przełamał naszego zawodnika i wyszedł na prowadzenie 3:0. Rosjanin kapitalnie serwował i nawet nie dał Hurkaczowi szans na doprowadzenie do remisu. Wicelider światowego rankingu wygrał drugiego seta wynikiem 6:3.
Trzeci set rozpoczął się od dwóch zagrań Hurkacza w aut. Miedwiediew wykorzystał okazję i przełamał Polaka. Nadal główną bronią Rosjanina był doskonały serwis. 26-latek potrafił wygrać gema przy własnym podaniu bez straty punktu.
Przy stanie 5:3 Hurkacz przegrywał już 0:30, ale podniósł się, wygrał trzy kolejne piłki i kapitalnie skończył gema asem serwisowym, zmniejszając straty. Miedwiediew jednak przypieczętował zwycięstwo przy własnym podaniu.
Następnym rywalem Hurkacza będzie Matteo Berrettini.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 16:14