Radwańska w II rundzie Australian Open

Agnieszka Radwańska spokojnie pokonała 6:2, 6:3 Amerykankę Christinę McHale w pierwszej rundzie turnieju wielkoszlemowego Australian Open.

Rywalka jest sklasyfikowana dopiero na 65 pozycji w rankingu ATP, Polka była zdecydowaną faworytką. I pokazała to na korcie, choć jej grę ocenia się jako daleką od ideału.

W pierwszym secie krakowianka od razu przełamała McHale, wychodząc na prowadzenie 2:0. Po 41 minutach było 6:2, jednak przewaga Radwańskiej, choć bezdyskusyjna, nie była wynikiem wspaniałej gry, a słabości przeciwniczki.

Druga partia okazała się bardziej wyrównana, przynajmniej do stanu 3:3. Potem Polka wygrała trzy kolejne gemy i w efekcie cały mecz. Choć uwagę zwracają właśnie oddane punkty - w tym spotkaniu aż pięć gemów padło łupem rywalki, która we wcześniejszych trzech meczach z krakowianką zdobyła ich łącznie zaledwie siedem.

W II rundzie rywalką Polki będzie zwyciężczyni z paru Eugenie Bouchard - Aleksandra Krunić. Ich mecz odbędzie się w środę.