Świątek dorównała Radwańskiej! Spektakularne osiągnięcie Polki

Oscar J Barroso / pressfocus
Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Madrycie. Tym samym 22-latka wyrównała wyjątkowy wyczyn Agnieszki Radwańskiej.
Dotychczas "Isia" pozostawała najbardziej utytułowaną polską tenisistką w historii. W trakcie kariery triumfowała aż 20 razy w cyklu WTA.
Świątek od początku kariery ruszyła w pogoń za rekordem Radwańskiej. Na początku roka zawodniczka z Raszyna miała na koncie 17 wygranych turniejów w seniorskiej karierze.
W lutym Iga okazała się bezkonkurencyjna podczas zmagań w katarskim Doha. Miesiąc później potwierdziła klasę, triumfując podczas Indian Wells.
Teraz światowa "jedynka" dołożyła do tego zwycięstwo na madryckich kortach. W decydującym meczu pokonała Arynę Sabalenkę po niesamowitym spotkaniu.
W pierwszym secie Iga pokonała rywalkę 7:5, ale kolejną partię przegrała do czterech. Ostatni set był niezwykle wyrównany i skończył się w tie-breaku. Iga musiała bronić trzy piłki meczowe, ale dała radę, pokonała Sabalenkę i została królową Madrytu.
Świątek wygrała zatem 20. turniej w cyklu WTA, wyrównując wynik Radwańskiej. Warto jednocześnie dodać, że była tenisistka ani razu nie zwyciężyła podczas imprez wielkoszlemowych, a Iga ma już cztery takie tytuły. W latach 2020, 2022 i 2023 odnosiła sukces na Roland Garros, a w 2022 roku zwyciężyła jeszcze US Open.
Adam Kłos04 May · 21:57